Haberler

11 Haziran 2005

YıldızSavaşları.Com Üyeleri Film Müzikleri Konseri’ndeydi!

Radyo Bilkent sponsorluğunda Türkiye’de bir ilk gerçekleştiren Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Bilkent Odeon’da akıllardan uzun süre silinmeyecek harika bir konser verdi. Yıldız Savaşları . Com Ankara üyeleri de boş durmayarak bu anlamlı günde orada bulundu ve o müthiş atmosferi ciğerlerine çekti. Konser, finale doğru muhteşem bir Star Wars gösterisine dönüştü. Detaylar için haberin devamını okuyun.

Ankara’daki Yıldız Savaşları . Com üyeleri önceden organize oldukları konsere cübbe ve ışın kılıçlarıyla gittiler, hatta Bölüm III galasından tanıdığımız Storm Trooper’da oradaydı. Konser öncesi ışın kılıcı düellosu yaparak hem kurtlarını döktüler hem de izleyicileri içerideki muhteşem sürprize hazırladılar.

Animasyon eserlerin müzikleri ile başlayan konser Gladiator ve LOTR gibi şaheserlerin müzikleriyle devam etti. Ve finale gelindiğinde herkes nefeslerini tuttu. Sunucunun ağızından çıkan Yıldız Savaşları sözcüğünden sonra Odeon’da kulakları sağır edecek bir alkış koptu. Orkestra ödevine o kadar iyi çalışmıştı ki Williams ve Londra Senfoni Orkestrası’nı aratmadılar. Episode 4 Main Title ile çok iyi bir giriş yapan orkestra Imperial March ile heyecanı iki katına çıkardı. Koro olmaması nedeni ile Duel Of the Fates kısa tutuldu.

İzleyiciler “Herşey bitti” diye yerlerinden kalktığı anda sunucu kapanış konuşmasını yapıyordu. O sırada “Aramızda Yıldız Savaşları fanatikleri var” dediği duyuldu ve o büyük sürpriz gerçekleşti. Bütün ışıklar söndürüldü, sadece beyaz bir ışık Stormtrooper’ın üstünde geldi, yavaş yavaş sahneye doğru yaklaşan Storm Trooper’ı gören herkes inanılmaz bir alkış kopardı. İzleyiciler kendinden geçmişken tam bu sırada ışıklar bu sefer diğer Yıldız Savaşları . Com üyelerinin üzerine, yani tam takım jedi ve sith’lerin üzerine döndü. Fanlar sahneye davet edildi, orkestra şefi dahil tüm ekip onlara teşekkür etti ve onların şerefine bir kez daha Imperial March çalındı, ve üstelik bu kez Stormtrooper da dahil olmak üzere tüm fanlar adeta geçit töreni yaparcasına sahnede marş eşliğinde yürüyorlardı.

Bizler de Yıldız Savaşları . Com olarak böyle bir konser verdikleri (ve böyle bir konserde Star Wars’a yer verdikleri) için Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’na tüm Star Wars hayranları adına teşekkür ediyor ve bu konserin gelecekte İstanbul’da da olmak üzere tekrarlanmasını ümit ediyoruz.

Konser öncesi ve sonrasında çekilen fotoğrafların bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz. Konsere katılanların görüşleri ve yeni fotoğraflar için forumumuza bakmayı unutmayın.

Etkinlikler

Konuyla ilgili görüşünüz nedir?

error: İçeriği kullanma izni için bizimle temasa geçin.